Logo

Asrock'ın en yeni AMD RYZEN işlemcileri için mini itx yapıdaki özel tasarımı ASROCK Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac anakartını inceliyoruz.

AMD'nin en yeni RYZEN işlemcileri piyasaya oldukça iyi ve hızlı bir giriş yaparken, büyük rakibi İntel'i fiyat/performans konusunda baya bir sarsarak piyasaya canlılık getirdi. Haliyle yeni işlemci yeni anakart demek. Bu noktada son kullanıcıların sesine kulak veren Asrock, Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac anakartı ile mini itx tutkunu oyunculara iyi bir çözüm sunuyor. Anakart'da bir oyuncunun isteyebileceği Creative Sound Blaster™ Cinema 3 ses çipi, hızlı Gigabit internet bağlantısı, Wi-Fi, bluetooth ve Ultra m2 SSD gibi tüm özellikleri bünyesinde bulunduruyor. Detaylara geçmeden önce ASROCK Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac Anakartın teknik özelliklerine bir göz atalım; 


AMD'nin İşlemci dünyasında büyük ses getiren yüksek performanslı Ryzen işlemci ailesinin 65 Watt'lık modelleri, mini bilgisayarlar için de iddialı bir seçenek olarak duruyor.

ASROCK Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac Anakartın arka panelinde ;

ASROCK Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac Anakartın Kutu İçeriğinde ;

ASROCK Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac Anakartın mini itx olduğu ve yer sıkıntısı olduğu için arka yüzüne Ultra M2 Soket SSD montaj soketi yerleştirilmiş.

Testlere başlamadan önce test sistemimizden bahsedelim;

 

ASROCK Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac Anakart ve AMD RYZEN R7 1800X İşlemci işlemci Wprime, ve SuperPi testlerinde fiyat/performans başarısına göre oldukça iyi sonuçlara imza attı.

ASROCK Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac Anakart ve AMD RYZEN R7 1800X İşlemci ile yaptığımız FutureMark 3D Benchmark testlerinde oldukça şaşırtıcı elde ettik. İntel işlemcilere göre daha performanslı sonuçlar elde eden ikili, Mini-ITX yapısına göre bu kadar iyi performans alacağımı tahmin etmiyordum.

ASROCK Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac Anakart tam anlamıyla mini bir oyuncu anakartı. Anakart genel görünümü ve led aydınlatması ile kasanız içersinde oldukça şık dururken,  üst düzey büyük boyutlu anakartlar gibi performans sunuyor. Ayrıca mini-ITX yapıda olmasına rağmen oyuncular için overclock, yüksek kaliteli ses, wifi/bluetooth, hızlı internet/lan bağlantısı gibi özellikler anakarta artı değer katarken tüm yeni teknolojileri bizlere mini yapıda sunan ASROCK Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac Turkchip Golden Award ödülünü hak ediyor.

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.