Menu

Makale Dizini

 

LG ve Google ortaklığının en son telefonu Nexus 5’in küresel tanıtımı yapıldı.

 

Nexus 4’ün başarısının ardından, LG ve Google yeniden birleşerek Android 4.4, KitKat işletim sistemli en ince ve en hızlı akıllı telefon Google Nexus’u pazara sundu. 5 inçlik çarpıcı Full HD IPS ekranı ile Nexus 5, benzersiz bir görüntü kalitesi ve deneyimi sunuyor. Çok hafif olan bu akıllı telefon, 16 GB ve 32 GB’lık alternatifleri, güçlü performansı ile kullanıcılara eşsiz bir kullanım kolaylığı da sağlıyor.

“LG bugüne kadar en hızlı performanslı telefon Nexus 5’i Google ile işbirliği yaparak geliştirdiği için gurur duyuyor” diyen LG Mobil İletişim Bölümü CEO’su Dr. Jong-seok Park sözlerini şöyle sürdürdü: “Nexus 5 modern tasarımı ve inovasyondaki liderliği ile iki büyük şirketi ikinci bir hareket için bir araya getiren lider bir ürün”.

Android, Chrome ve Google Uygulamaları Başkan Yardımcısı Sundar Pichai ise “Yeni Nexus için LG ile yaptığımız işbirliği için büyük heyecan duymaktayız” diyerek sözlerine devam etti: “Bugüne kadarki en ince ve hızlı telefon olan Google Nexus 5, Android 4.4, KitKat ile tüketiciye en son yenilikleri sunuyor”.

Önemli anları yakalamak

İlk defa LG G2’de sunulan optik görüntü sabitleyici özelliği Nexus 5’i vazgeçilmez kılıyor. 8 MP kameraya sahip Nexus 5 karanlık ortamlarda kaliteli bir çekim yapma olanağı tanıyor. Photo Sphere özelliği taşıyan ürün aynı zamanda, bir dizi fotoğrafı art arda çekip 360 derecelik bir deneyime çevirebiliyor. Gelişmiş HDR+ modu ile Nexus 5, anında birçok fotoğraf çekerek bu görselleri tek bir karede birleştiriyor ve mükemmel bir ışık ve gölge ile şekillendiriyor.

 

Dış mekanda başarılı sonuç

Nexus 5, dünyanın ilk Android 4.4 KitKat işletim sistemli telefonu olma özelliğine sahip.  SnapdragonTM 800 işlemcisi ve 4G/LTE ile Nexus 5, daha hızlı dokunma teknolojisi sunan 445 ppi Full HD IPS ekranı ile dış mekanda da daha rahat görüntüleme ve net bir görüntü kalitesi elde etme olanağı sunuyor.

İki renk alternatifi

Nexus 5, Gmail, Chrome, Ajanda, Haritalar, Drive ve Hangouts ile kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırıyor. Telefonla Google Play’deki milyonlarca uygulama, oyun, kitap ve müzik gibi içeriklere erişmek de çok basit. Siyah ve beyaz renk alternatifleri bulunan Nexus 5, Avrupa, Orta ve Güney Amerika, Asya, Bağımsız Devletler Topluluğu Bölgesi ve Ortadoğu’da Kasım ortasında satışa sunulacak.

Nexus 5’in Aralık başında Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.