Menu

TV izleyicisi artık pasif olmaktan çıkıyor, aktif hale geliyor! Sony Internet TV ile televizyon deneyimi yeniden tanımlanıyor Sony’nin yenilikçi 2011 Internet TV serisi, artan İnternet içerikleri, akıllı bağlantı özellikleri ve gelişmiş ağ seçenekleri ile TV deneyimini yeniden tanımlıyor.

2D ve 3D’de geliştirilmiş Full HD görüntü kalitesi, tam entegre 3D ve İnternet TV bağlantısı ile izleyicinin de birebir içinde olduğu tamamen etkin bir izleme deneyimi ve çevrimiçi eğlence keyfi yaşatıyor. Monolithic Design’e sahip yepyeni modeller adeta minimalist bir tasarım eseri gibi oturma odasına etkileyici bir görünüm kazandırıyor.  

Sony, artan İnternet içerikleri, akıllı bağlantı özellikleri ve gelişmiş ağ seçeneklerine sahip yenilikçi Internet TV’leri ile geleneksel pasif TV izleme şeklini bütünüyle değiştirerek, tamamen aktif bir TV izleme deneyimi sunuyor. Sony’nin yarattığı bu aktif dünya, TV izleyicilerini yepyeni ve çevrimiçi keşiflere çıkıyor. Bu sayede seyirciler, sadece TV izlemekle kalmayarak, içeriğe de dahil oluyor ve kendi TV izleme deneyimini kendileri yaratıyor. Sony, televizyon deneyimini yeniden tanımlayan, Türkiye pazarında satışa sunacağı birbirinden özel tam 27 BRAVIA® Internet TV modelini, Sony Avrupa Teknik Pazarlama Kıdemli Yöneticisi Tim Page’in katılımıyla Sony Eurasia A.Ş. Teknik Pazarlama Müdürü Mete Emiroğlu ve BRAVIA TV Ürün Müdürü Ersin Kösoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlediği basın toplantısı ile tanıttı. Ayrıca, televizyon dünyasının geleceğine ilişkin hedef ve yatırımlarını paylaştı.

Yeni nesil İnternet TV’niz ile TV izleme alışkanlıklarınız değişecek

Sony Avrupa Teknik Pazarlama Kıdemli Yöneticisi Tim Page, “İnternet içeriği, akıllı teknoloji ve özellikler, endüstri lideri 3D ile Sony BRAVIA 2011 TV serisi, insanların TV hakkındaki düşüncelerini değiştirecek. Şimdi televizyonunuz ev eğlencenizin gerçekten merkezi haline geliyor ve televizyon deneyimi yeniden tanımlanıyor” dedi.

Yeni seri, pek çok ilk ile birlikte geliyor

Yeni serinin görüntü kalitesi, 3D, bağlanabilirlik ve tasarım olmak üzere dört ana başlıkta öne çıktığını vurgulayan Sony Eurasia A.Ş. BRAVIA TV Ürün Müdürü Ersin Kösoğlu, şunları ifade etti: “Yeni BRAVIA® TV 2011 serisinde yer alan modeller yepyeni ve gelişmiş teknolojiler içeriyor. Sony’nin yeni görüntü işlemcisi X-Reality sayesinde Internet video içeriklerinde, bugüne kadar en gelişmiş görüntü kalitesini sunuyor. 2011 serisindeki yeni Sony 3D Active Shutter gözlükler, sadece 59 gram ve 2010’dakilere göre daha da hafif, daha da ergonomik. Ayrıca, USB’den şarj edilebilme özelliği sayesinde  3 dakikalık şarj ile tam 3 saat kullanılabiliyor. Full HD’de yüksek kaliteli bir 3D görüntü sağlanarak, saatler boyu 3D izleme keyfini yaşatıyor. YouTube™, Facebook ve DailyMotion™ başta olmak üzere 20’nin üzerinde servis ile çevrimiçi dünyanın zenginleştirilmiş eğlence seçeneklerine bağlanmayı sağlıyor. İster kapalı ister açık her zaman mükemmel ve minimalist bir tasarım eseri gibi oturma odasına etkileyici bir görünüm kazandıran Monolithic Design da bu seneki ürün gamında genişleyerek yer almaya devam ediyor.”  

2D ve 3D’de geliştirilmiş Full HD görüntü kalitesi

En az flulukla daha net ve daha aydınlık Full HD 3D görüntüye sahip Sony BRAVIA® 3D TV’ler, 3D eğlencesinin keyfini ailecek yaşamak için mükemmel bir seçim. 2011 yelpazesi ayrıca geliştirilmiş HD 2D görüntü kalitesine de sahip. HX920, koyu siyahlar ve güçlendirilmiş beyaz seviyeleri ile güzel bir sinematik görüntü için yenilikçi Intelligent Peak LED arkadan aydınlatma teknolojisini kullanıyor.  

Son Motionflow teknolojisi, görüntü detayını ve hareket akışını iyileştirmek için gelişmiş LED arkadan aydınlatma teknolojisi ile Yüksek Kare Hızı’na sahip panelleri birleştiriyor. Motionflow XR 800 ile hızlı hareketlerin bulunduğu oyunları, sporları ve filmleri, saniyede 800 karelik bir hızda izleme ve daha az flulukta olan yüksek görüntü detaylarının keyfini yaşama olanağı sunuyor.

2011’deki BRAVIA® TV’ler ayrıca, Standart Definiton (SD) görüntüler ve de canlı detaylar için yeni bir görüntü işlemcisi olan X-Reality’ye de sahip. Çift yongalı görüntü işlemcisi X-Reality PRO, gerçek hayattakine yakın görüntüler üretiyor ve düşük resim kalitesini İnternetteki düşük görüntü kalitesini HD’ye yakın bir çözünürlük seviyesine yükseltebiliyor.

Bağlanabilirlikte de çok akıllı

Sony BRAVIA® TV 2011 serisindeki, sinematik HX920, ince ve şık NX720, Full HD 3D özelliği sunan EX720 ve yatak odası veya mutfak için ideal olan küçük ekranlı, Full HD, İnternet TV özellikli EX320’ye kadar pek çok modelde, genişletilmiş entegre Wi-Fi bağlantısı bulunuyor. Full HD CX520 gibi diğer İnternet TV’ler ise Kablosuz LAN’a Hazır özelliğe sahip. Bu TV’ler de isteğe bağlı olarak alınabilen bir Sony USB Wi-Fi adaptör ile kolaylıkla bağlanabiliyor ve kullanıcısını, gelecekteki kablosuz bağlantı ve çevrimiçi eğlenceye hazır hale getiriyor.

Çevrimiçi eğlenceyi bir de bu ekrandan yaşayın

Sony BRAVIA® TV 2011 serisi, YouTube™ ve DailyMotion™ gibi popüler video paylaşım sitelerinde dolaşma imkanı sunuyor. Üstelik bu yeni TV’ler, tüm bunları bir dizüstüne veya PC’ye bağlantı gerekmeden kanepenizde oturduğunuz yerden rahatlıkla yapmanıza olanak tanıyor. İzleyiciye, bir yandan TV deneyimi yaşarken, bir yandan da hangi arkadaşının Twitter™ ve Facebook™* gibi sosyal paylaşım sitelerinden gerçek zamanlı güncellemeler yaptığını görmesini sağlıyor.

TV’den sesli ve görüntülü konuşma devri başladı

Yeni Sony Internet TV’lere isteğe bağlı olarak alınan özel bir kamera ve mikrofon aksesuarı üzerinden, Skype™’yi kullanarak İnternet üzerinden ücretsiz olarak sesli ve görüntülü görüşmeler yapılabiliyor.* Kullanıcılar, bir PC’nin etrafına toplanmadan net bir büyük ekran rahatlığında arkadaşları ve ailesi ile sohbet edebiliyor.

Kaçırdıysanız üzülmeyin...

DLNA ve Wi-Fi Direct* bağlantılarını kullanarak evin her yerinden TV’nizde fotoğrafları, müzik parçalarını ve filmleri kolaylıkla paylaşabilmenize imkan tanıyor.

Akıllı telefon mu, TV kumandası mı? Aslında her ikisi de...

Ayrıca 2011 için yeni ücretsiz iPhone and Android uygulamaları da bulunuyor. Böylece akıllı telefonunuzu bir TV kumandasına dönüştürebilmeniz mümkün oluyor.* Uygulama aynı zamanda, size, online olarak dolaşmak istediğinizde, telefon klavyesini kullanarak el ile yazma imkanı da tanıyor. Ama dileyen VAIO dizüstü bilgisayarının klavyesini de kullanarak, kolayca yazabiliyor.

HX920

Sinematik performansın zirvesi

HX820

İnce ve şık sinematik 3D TV

HX720

Büyük ekranda internet ve 3D

Etkileyici bir kontrast için Intelligent Peak LED

Akıcı, net hareketler için  Motionflow XR 800

X-Reality PRO ile yüksek kaliteli 2D ve 3D izleme (2 çift 3D gözlüğü sağlanır)

İnce, yüksek kontrastlı Dynamic Edge LED ekran

X-Reality PRO ile, online video ve düşük kaliteli görüntüler için HD gücü

Motionflow XR 400 ile akıcı hareketler

İnce bir LED ekranda canlı gibi 2D & 3D izleme

Motionflow XR 400 ile akıcı hareketler

X-Reality PRO ile Internet videolarını yüksek çözünürlükte seyredin

NX720

Monolithic Design TV’yi görme şeklinizi değiştirir

EX720

Tüm aile için Full HD 3D TV

EX520

LED ve Internet TV ile geliştirilmiş eğlence

Monolithic Design ile çok ince LED ekran

Skype™ ile internete kablosuz bağlantı ve ücretsiz görüşme

2D ve 3D’de akıcı, yüksek kaliteli izleme

Net, düzgün 3D ve 2D resim kalitesi

İnternet videolarını izle ve ücretsiz Skype™ görüşmeleri yap

Görüntüyü en iyi hale getirmek, enerji tasarrufu ve hayatı daha kolaylaştırmak için akıllı özellikler

Full HD detaylarla Slim Edge LED ekran

X-Reality resim motoru ile geliştirilmiş detaylar

İnternet videolarını izle  ve ücretsiz Skype™ görüşmeleri yap

 

EX320

İkinci oda için LED ve İnternet TV

CX520

Siz hazır olduğunuzda internet için hazır

Küçük, ince ve şık Edge LED ekran

İnternet videosu ve Skype™ için üzerinde Wi-Fi

Geliştirilmiş yüksek belirlenimli (HD) resim ve renk

Net ve oldukça detaylı Full HD resim elde edin

İnternet videolarını izle  ve ücretsiz Skype™ görüşmeleri yap

Akıllı sensörler ve özelliklerle hayatı daha kolaylaştırır