Menu

Oyuncuların en kabiliyetli takım arkadaşı olacak ASUS HD 7970 grafik kartı, yeni nesil 28nm GPU ile geliyor.

 

3GB’lık GDDR5 ile eşleştirilen etkili ve güçlü 28nm GPU, oyun ve video severlere şimdiye kadarki en gerçekçi görüntüleri sunuyor. ASUS HD 7970, gerçek zamanlı, sezgisel ayar ve hız aşırtma için özel GPU Tweak özelliği ile yüklü olarak geliyor. Yeni PCI Express 3.0, AMD Eyefinity™ çoklu ekran teknolojisiyle geliştirilmiş olan HD 7970, gelişmiş DirectX® 11 ile oyun ve orijinal gelecek nesil PC grafikleri çıkışı için en iyi platformu oluşturuyor.

28nm ile GPU Yeniliği
Uzun süredir beklenen AMD'nin en son grafik işlemci tasarımı tamamen yeni 28nm mimarisini kullanıyor, önceki nesillere göre daha etkin, şık ve güçlü bileşenler ortaya çıkarıyor. ASUS HD 7970 grafik kartı 3 GB’lık GDDR5 video belleği ile beraber geliyor. Grafik kartı ve ana kart arasında veri transferini hızlandırmak için de bellek arayüzü 384-bit olarak arttırıldı. Daha yüksek çözünürlükler, daha ayrıntılı dokular ve daha hızlı çerçeve oranları ile oyun ve görsel deneyimlerini geliştiriyor.

Sezgisel GPU Tweak özelliği ile İnce Ayar
Yeni GPU teknolojisinin gücünü tamamen kontrol etmek için, ASUS tüm kartlara özel ve güncel GPU Tweak özelliğini ekliyor. Paket, eşsiz olan CrossFireX™ kurulumları için dörde kadar sayıda kart üzerinde çalışarak kullanıcılara bilgisayar çalışma hızlarını, voltajları ve fan performansını ayarlama imkanı sunuyor.

Standart ve gelişmiş modlar farklı kullanıcı deneyimleri yaratan HD 7970, ASUS GPU Tweak ile GPU çalışma hızı ve voltaj senkronizasyonunda sorunsuz ayarlama ve hız aşırtmanın yanı sıra daha yüksek 3D mod değerlendirme noktaları sağlamak için 2D/3D geçiş ve mod kilitleme özelliğine sahiptir. Böylece hız aşırtma senaryoları için daha düzgün sistem testi ve daha yüksek puanlar ortaya çıkıyor. Bu özellik sayesinde kartları ideal çalışma koşulunda muhafaza etmek için otomatik sürücü/BIOS sürüm güncellemeleri ve istendiği takdirde oldukça ayrıntılı çoklu parametre bilgileri sağlayan kullanışlı bir takip parçacığı sunuyor.

ASUS daha sağlam grafik kartı verisi ve takibi imkanını sunarak bilinen GPU-Z programını GPU Tweak ile bütünleştirmek üzere Techpowerup ile de yakın çalışmalarını sürdürüyor.


 

Daha hızlı PCI Express 3.0 ve Gelişmiş AMD Eyefinity™
Oyun ve PC severler tarafından da hevesle beklenen PCI Express 3.0*, PCI Express 2.0’nin veri bant genişliğini iki katına çıkararak ASUS HD 7970 grafik kartı için standart ara yüz olarak geliyor.

ASUS HD 7970 grafik kartın gücü çok geniş ekranda altı ekran görüntülemeye kadar imkan veren AMD Eyefinity™ çoklu ekran teknolojisini daha etkili halde sunuyor. ASUS HD 7970 grafik kartın sunduğu pürüzsüz ve uyumlu AMD Eyefinity™ performansı oyun severlerden profesyonel grafik tasarımcılara kadar tüm kullanıcıların takdirini alıyor.

Özellikler
Model adı    HD7970-3GD5
Grafik Motoru    AMD Radeon™ HD 7970
Veri Yolu Aktarımı    PCI Express 3.0
OpenGL     OpenGL 4.2
Video Belleği    3GB GDDR5
Motor Hızı    925MHz
Akım İşlemcisi    2048
Bellek Hızı    5500MHz (1375MHz GDDR5)
Bellek Arabirimi    384-bit
RAMDAC    400MHz
DVI max Çözünürlük    2560 x 1600
D-Sub max Çözünürlük    2048 x 1536
DVI Çıkışları    1 x üzerinde dual-link DVI-I
1 x mini DisplayPort’tan tek link DVI (aktif) adaptöre
1 x HDMI’dan tek link DVI (pasif) adaptöre
HDMI Çıkışı    1 x üzerinde
HDCP Uyumluluğu    Evet
Ekran Çıkışı    2 x mini DisplayPort
Adaptör/Kablo Paketi    1 x HDMI’dan DVI’a dönüştürücü (pasif) adaptör
1 x CrossFire™ Köprüsü
1 x mini DisplayPort’tan DVI’a (aktif) adaptör
1 x Power Kablosu
Yazılım Paketi    ASUS Programları ve Sürücüleri
GPU Tweak
Ebatlar    10.9” x 4.2” x 1.3”

 

Modeller
RAMPAGE IV EXTREME
RAMPAGE IV EXTREME BATTLEFIELD 3
RAMPAGE IV FORMULA
RAMPAGE IV FORMULA BATTLEFIELD 3
P9X79 DELUXE
P9X79 PRO
P9X79
SABERTOOTH X79