Menu

 

Mac profesyonelleri, bugün duyurulan NVIDIA®Quadro® K5000 for Mac Pro sistemleri ile büyük ölçüde geliştirilen grafik performansı ve verimlilikten yararlanacaklar.

Dünyanın en hızlı, en verimli GPU tasarımı olan NVIDIA Kepler™ mimarisini temel alan ve Macintosh için bugüne kadar geliştirilen en güçlü profesyonel sınıf GPU olan Quadro K5000 for Mac, tasarımcılar ve dijital içerik oluşturan profesyoneller için olağanüstü görüntüleme ve hesaplama olanakları sunar.

NVIDIA Quadro K5000 GPU for Mac ana özellikleri şunlardır:

•             İçerik oluşturan profesyonellere yüksek çözünürlüklü sinema içeriği işleme ve görüntüleme olanağı veren Cinema4K ekran desteği  (4096x2160 çözünürlük)(1)

•             Aynı anda dörde kadar ekranı yönetebilen yeni bir ekran motoru(2)

•             Tasarım ve içerik oluşturma uygulamaları kullanırken daha hızlı etkileşimlilik sunan 4 GB grafik bellek

•             Quadro K5000 GPU for Mac’in temel içerik oluşturma uygulamalarını Fermi tabanlı Quadro 4000 for Mac’e göre daha düşük güçte iki kata kadar daha hızlı çalıştırmasına olanak veren NVIDIA Kepler mimarisi(3)

•             Tek bir Mac Pro’da ikiye kadar Quadro K5000 GPU for Mac için destek

•             OpenGL, OpenCL ve NVIDIA CUDA™ desteği

 

Blackmagic Design CEO’su Grant Petty, “NVIDIA Quadro K5000 müthiş bir OpenGL ve CUDA performansına sahip, bu nedenle DaVinci Resolve 9’da paylaşılan GUI ve görüntü işlem GPU’su olarak kullanmak için ideal” dedi. “DaVinci Resolve kullanan birçok sanatçı gibi renk uzmanları da sistemlerinden en yüksek performansı elde etmeyi beklemektedir. Kullanıcılarımız, yeni Kepler GPU’ların yalnızca biriyle Mac Pro’larında 4K görüntüler ile gerçek zamanlı çalışabilecekler.”

NVIDIA Quadro K5000 for Mac video düzenleme, renk düzeltme, birleştirme, tasarım görüntüleme ve GPU ile hızlandırılan ışın izlemeli 3D renderleme gibi profesyonel uygulamalar için idealdir. Quadro K5000 for Mac ayrıca, Apple Boot Camp kullanırken ve Windows tabanlı profesyonel PC uygulamaları çalıştırırken tam performansını ve özelliklerini korur.

NVIDIA medya ve eğlence endüstrisi üst düzey yöneticisi Greg Estes, “Quadro K5000 for Mac, dijital içerik oluşturma iş akışı üzerinde dönüşümsel bir etki yaratacak” dedi. “Mac Pro kullanıcılarına, iş akışlarında önemli fark yaratacak ve bugüne kadar mümkün olmayan hızlarda içerik oluşturmalarına olanak verecek özellikler ve performans ile en güçlü profesyonel GPU’yu sunuyoruz.”

NVIDIA Quadro GPU’lar profesyonellerin gereksinim duyduğu süper güvenilirlik ve uyumluluğu sunmak üzere NVIDIA tarafından tasarlanmış, geliştirilmiş ve test edilmiştir. Quadro GPU’lar dünya genelinde önde gelen yazılım uygulama sağlayıcıları tarafından onaylanmıştır ve önerilmektedir.

Temin Edilebilirlik ve Fiyatlandırma

NVIDIA Quadro K5000 for Mac, bu yıl içinde seçkin Apple bayileri ve sistem bütünleyicileri ile Amerika ve Avrupa’da PNY Technologies, Japonya’da  ELSA ve Asya Pasifik’te Leadtek gibi yetkili dağıtım ortaklarından temin edilebilir. Öngörülen fiyatlar 2.249 ABD Dolarından başlamaktadır.

NVIDIA Quadro iş istasyonunu  YouTube ve Twitter üzerinden NVIDIAQuadro adresinde takip edebilirsiniz.